V posledních několika desetiletích si lidé začali uvědomovat, jak nezdravé je přejídání se nebo konzumace nekvalitních potravin. Ale většina z nás ještě nerozumí tomu, že zprávy jsou pro nás stejně škodlivé, jako pravidelná nezdravá strava z fast-foodu.
Čtení děsivých zpráv způsobuje, že tělo uvolní stresový hormon zvaný kortizol a to oslabuje imunitní systém a potlačuje tvorbu růstových hormonů. Jinými slovy, vaše tělo se ocitá ve stavu chronického stresu.
To dále vede k nervozitě, větší náchylnosti na infekce a k narušení trávení, také růstu vlasů, kostí a buněk. Další potencionální nežádoucí účinky jsou strach, agrese a snížení citlivosti.
Zprávy fungují stejně jako návyková droga. Jak se příběhy v novinách vyvíjí, cítíme nezkrotnou touhu znát jejich pokračování. Se stovkami náhodných dějů v naší hlavě je těžké tento pocit ignorovat.
"Společnost žurnalistiku potřebuje, ale jiným způsobem", říká spisovatel švýcarského původu Rolf Dobelli. "Investigativní žurnalistika je vždy relevantní. Potřebujeme zpravodajství, které hlídá naše instituce a odhaluje pravdu."
O tom, jak dále sledování zpráv negativně ovlivňuje naše životy se můžete dočíst v článku přímo od Rolfa Dobelliho.
3 komentáře:
To je fakt, od te doby co zpravy zkoro nesleduju, tak je mi líp :)
Přesně tak! ;-)
S tímto názorem se naprosto ztotožňuji. Zprávy do nás často dostávají pouze stres a ten nikomu z nás neprospívá. Když se ve mě někdy stres nahromadí, pomáhám si tak, že se projdu někam do přírody, dám si dobrý kratom jako je např. Krupa Kratom a odpočinu si od všeho toho denního shonu. Člověku to jednou za čas fakt prospěje.
Okomentovat